Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Sezgin Ticaret 1946 yılında Trabzon un Of ilçesinde Muharrem SEZGİN tarafından kurulmuş ve teknik hırdavat, makine sektöründe faaliyete girmiştir.1958 yılında Mehmet Ziya SEZGİN tarafından Trabzon da ilk işletmesi açılarak ticari faaliyetine devam etmiştir. Sezgin Ticaret çağın gereksinimlerine ayak uydurarak piyasayı yakından takıp edip ürün portföyünü genişletmiştir.

2007 yılında kurumsallaşmayı hedef alarak Sezgin Ticaret unvanını Sezgin Makine olarak değiştirmiştir. Bu değişim ile birlikte Sezgin Makine mevcut bulunduğu bölgede çevresini genişleterek ihracata yönelik ticaretlere başlamıştır. İhracat yaptığı ülkeler arasında Rusya, Irak, Gürcistan, Kazakistan gibi doğu ve güney ülkeleri bulunmakta olup makine sektöründe ihracat merkezi haline gelmiştir. İhracatta yakalamış olduğu başarıyı ülke sektöründe de başararak doğu ve güney illerine sipariş ile makine gönderimine ağırlık vermiştir.  Sezgin Makine, Trabzon Değirmenderede 5 kat 550 m2 kapalı alanı ile hiç inmeyen bayrağını yıllar içerisinde babadan oğla geçen sınırsız çalışkanlık, disiplin, tecrübe, sevgi ve saygı çemberi sayesinde, sektörünün öncülerinden biri haline gelmiştir.

Sezgin Makine müşteri memnuniyetini ön planda tutup toplum için sürekli gelişen kaynaklarını verimli kullanabilen, ekip çalışmasına önem veren müşteri portföy ini de sürekli genişletmeyi hedef alan bir firma haline gelmeyi vizyon haline getirmiştir.

1946 yılında kurulan firmamızın yönetimini Muharrem SEZGİN’İN yaptığı Sezgin Makine dünyaca ünlü markaların bayiliklerini alarak faaliyetine devam etmektedir.

MİSYONUMUZ

Müşterilerimiz, çalışanlarımız, ortaklarımız ve toplum için sürekli yeni değer üreten, kaliteli ürünler sunan, güvenilir ve sürekli gelişen, kaynakları verimli kullanabilen, iyi bir çalışma ortamında yeteneklerin geliştirildiği, katılımın ve ekip çalışmasının özendirildiği, çalışanlarına değer veren,müşterilerimiz ile kısa süreli değil güvene dayalı, kalıcı ve uzun süreli iş ilişkileri kurmak, toplumsal sorumluluğu ve çevre bilinci yüksek bir kurum olmanın onurunu çok uzun yıllar daha devam ettirmektir.

VİZYONUMUZ

Nitelikli insan kaynağı ile üründe ve hizmette kaliteyi öncüleyen; sektörde en hızlı büyüyen ve uluslararası rekabette güçlü bir firma oluşturmaktır.